EN PL

Zagraniczne gwiazdy lekkoatletyki na Memoriale Janusza Kusocińskiego

1954

Władimir KUC

URS

5000 m

rekordzista świata, 2-krotny mistrz olimpijski

1955

Iolanda BALAS

ROM

wzwyż

rekordzistka świata, 2-krotna mistrzyni olimpijska

Jozsef CSERMAK

HUN

młot

rekordzista świata, mistrz olimpijski

1956

Sandor IHAROS

HUN

5000 m

rekordzista świata

1957

Michel JAZY

FRA

3000 m

rekordzista świata

1958

Maria ITKINA

URS

400 m

rekordzistka świata

1959

Bill NIEDER

USA

kula

rekordzista świata, mistrz olimpijski

Igor TER-OWANESJAN

URS

w dal

rekordzista świata

Gyula ZSIVOTZKY

HUN

młot

rekordzista świata, mistrz olimpijski

1960

Livio BERRUTI

ITA

200 m

rekordzista świata, mistrz olimpijski

Piotr BOŁOTNIKOW

URS

5000 m

rekordzista świata, mistrz olimpijski

Derek IBBOTSON

GBR

1500 m

rekordzista świata

1961

NI CZICZIN

CHN

wzwyż

nieoficjalny rekordzista świata

1964

Mike LARRABEE

USA

400 m

mistrz olimpijski

Carlo LIEVORE

ITA

oszczep

rekordzista świata

Terje PEDERSEN

NOR

oszczep

rekordzista świata

1965

Mohamed GAMMOUDI

TUN

5000 m

mistrz olimpijski

1967

Miklos NEMETH

HUN

oszczep

rekordzista świata, mistrz olimpijski

1968

Karin BALZER

GDR

100 m pł

rekordzistka świata, mistrzyni olimpijska

1969

Amos BIWOTT

KEN

3000 m prz

mistrz olimpijski

Ben JIPCHO

KEN

3000 m prz

rekordzista świata, mistrz olimpijski

Naftali TEMU

KEN

3000 m prz

mistrz olimpijski

1970

Ron CLARKE

AUS

5000 m

rekordzista świata

Wolfgang NORDWIG

GDR

tyczka

rekordzista świata, mistrz olimpijski

Gaston ROELANTS

BEL

3000 m prz

rekordzista świata, mistrz olimpijski

1972

Ludvik DANEK

CZE

dysk

rekordzista świata, mistrz olimpijski

Pamela KILBORN-RYAN

AUS

100 m pł

rekordzistka świata

Kerry O'BRIEN

AUS

3000 m prz

rekordzista świata

1973

Filbert BAYI

TAN

1500 m

rekordzista świata

Jim BOLDING

USA

400 m pł

rekordzista świata

Allan FEUERBACH

USA

kula

rekordzista świata

Dwight STONES

USA

wzwyż

rekordzista świata

1974

Annegret RICHTER

FRG

100 m

rekordzistka świata, mistrzyni olimpijska

1977

Ruth FUCHS

GDR

oszczep

rekordzistka świata, 2-krotna mistrzyni olimpijska

Alberto JUANTORENA

CUB

400 m

rekordzista świata, 2-krotny mistrz olimpijski

1978

Daniel BAUTISTA

MEX

chód

mistrz olimpijski

Donald QUARRIE

JAM

200 m

mistrz olimpijski

Thierry VIGNERON

FRA

tyczka

rekordzista świata

1980

Helena FIBINGEROVA

CZE

kula

rekordzistka świata

Sara SIMEONI

ITA

wzwyż

rekordzistka świata, mistrzyni olimpijska

1981

Wolfgang SCHMIDT

GDR

dysk

rekordzista świata

1982

Debbie FLINTOFF-KING

AUS

400 m pł

mistrzyni olimpijska

1984

Ana Fidelia QUIROT

CUB

800 m

mistrzyni olimpijska

1989

Siergiej BUBKA

URS

tyczka

rekordzista świata, mistrz olimpijski

Dietmar MÖGENBURG

FRG

wzwyż

mistrz olimpijski

Carlo THRÄNHARDT

FRG

wzwyż

rekordzista świata

1990

Alberto COVA

ITA

3000 m

mistrz olimpijski

Swietłana MASTIERKOWA

URS

800 m

rekordzistka świata, 2-krotna mistrzyni olimpijska

1992

Natalia LISOWSKA

RUS

kula

rekordzistka świata, mistrzyni olimpijska

1993

Patrik SJÖBERG

SWE

wzwyż

rekordzista świata

1994

Jan ZELEZNY

CZE

oszczep

rekordzista świata, 3-rotny mistrz olimpijski

1995

Bernard BARMASAI

KEN

3000 m

rekordzista świata

Ludmila FORMANOVA

CZE

800 m

mistrzyni świata

Wilson KIPKETER

DEN

800 m

rekordzista świata, mistrz świata

Ilke WYLUDDA

GER

dysk

mistrzyni świata

1996

Patrik BODEN

SWE

oszczep

rekordzista świata

Igor POTAPOWICZ

KAZ

tyczka

halowy mistrz świata

1997

Kipkirui MISOI

KEN

3000 m prz

rekordzista świata juniorów

Michaił SZCZENNIKOW

RUS

chód

4-krotny halowy mistrz świata

1998

Stanislavs OLIJARS

LAT

110 m pł

mistrz świata juniorów

1999

Nduka AWAZIE

NGR

400 m

mistrz świata juniorów

Sammy KIPKETER

KEN

3000 m

rekordzista świata juniorów

2000

Vala FLOSADOTTIR

ISL

tyczka

halowa mistrzyni świata

2001

Balazs KISS

HUN

młot

mistrz olimpijski

2002

Wilfred BUNGEI

KEN

800 m

wicemistrz świata

Martin BUSS

GER

wzwyż

mistrz świata

Wilson KIPKETER

DEN

800 m

7-krotny rekordzista świata, 4-krotny mistrz świata

Francoise MBANGO

CMR

trójskok

wicemistrzyni świata

Zsuzsanna SZABO

HUN

tyczka

brązowa medalistka halowych mistrzostw świata

2003

Ivana BRKLJACIC

CRO

młot

2-krotna mistrzyni świata juniorek

Marlon DEVONISH

GBR

200 m

halowy mistrz świata

Julian GOLDING

GBR

200 m

mistrz Europy 4x100m

Olga KALITURINA

RUS

wzwyż

wicemistrzyni świata

Wilson KIPKETER

DEN

800 m

7-krotny rekordzista świata, 4-krotny mistrz świata

Inessa KRAWIEC

UKR

trójskok

rekordzistka świata, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata

Olga KUZENKOWA

RUS

młot

rekordzistka świata, wicemistrzyni olimpijska

Manuel MARTINEZ

ESP

kula

halowy mistrz świata i Europy

Fred ONYANCHA

KEN

800 m

brązowy medalista olimpijski

Oana PANTELIMON

ROM

wzwyż

brązowa medalistka olimpijska

Kirył SOSUNOW

RUS

w dal

halowy wicemistrz świata, mistrz Europy

Andriej SKWARUK

UKR

młot

2-krotny wicemistrz świata

Swietlana USOWICZ

BLR

400 m

halowa mistrzyni Europy 4x400m

2004

Milton CAMPBELL

USA

400 m

2-krotny wicemistrz świata 1999

Sarka KASPARKOVA

CZE

trójskok

mistrzyni świata, brązowa medalistka olimpijska

Oleksandr KRIKUN

UKR

młot

brązowy medalista olimpijski

Manuel MARTINEZ

ESP

kula

halowy mistrz świata, halowy mistrz Europy

Andriej MICHNIEWICZ

BLR

kula

mistrz świata

Steffan STRAND

SWE

wzwyż

halowy mistrz Europy

Letitia VRIESDE

SUR

800 m

srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata

Wiaczesław WORONIN

RUS

wzwyż

mistrz świata, 2-krotny wicemistrz świata

2005

Marlon DEVONISH

GBR

200 m

halowy mistrz świata, mistrz olimpijski w sztafecie

Tatiana LEWINA

RUS

400 m

halowa mistrzyni Europy w sztafecie

Sultan MAJID

QAT

800 m

mistrz świata juniorów

Gennadij MOROZ

BLR

wzwyż

brązowy medalista mistrzostw świata

Natalia SADOWA

RUS

dysk

mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska

Irina SIMAGINA

RUS

w dal

wicemistrzyni olimpijska

Vaszi TÜNDE

HUN

w dal

brązowa medalistka mistrzostw Europy

Vadim VASILEVSKIS

LAT

oszczep

wicemistrz olimpijski

2006

James BECKFORD

JAM

w dal

wicemistrz olimpijski, 3-krotny wicemistrz świata

Jurij BILONOG

UKR

kula

mistrz olimpijski, halowy mistrz świata, mistrz Europy

Věra CECHLOVÁ

CZE

dysk

brązowa medalistka mistrzostw świata

Olga CZERNIAWSKA

RUS

dysk

mistrzyni świata

Stefan HOLM

SWE

wzwyż

mistrz olimpijski, 3-krotny halowy mistrz świata

Andriej JEPISZYN

RUS

100 m

halowy wicemistrz świata, wicemistrz Europy

Frantz KRUGER

RSA

dysk

brązowy medalista olimpijski

Tatiana LEWINA

RUS

400 m

halowa mistrzyni świata i Europy w sztafecie

California MOLEFE

BOT

400m

halowy wicemistrz świata

Michael MÖLLENBECK

GER

dysk

2-krotny brązowy medalista mistrzostw świata

Morne NAGEL

RSA

100m

wicemistrz świata w sztafecie

Jarosław RYBAKOW

RUS

wzwyż

halowy mistrz świata, 4-krotny wicemistrz świata

Natalia SADOWA

RUS

dysk

mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska, wicemistrzyni świata

Andrij SKWARUK

UKR

młot

2-krotny wicemistrz świata

Witalij SZKURŁATOW

RUS

w dal

brązowy medalista halowych mistrzostw świata

Aleksander TAMMERT

EST

dysk

brązowy medalista olimpijski

2007

Jaroslav BABA

CZE

wzwyż

brązowy medalista olimpijski

James BECKFORD

JAM

w dal

wicemistrz olimpijski, 3-krotny wicemistrz świata

Yoandri BETANZOS

CUB

trójskok

2-krotny wicemistrz świata

Jurij BILONOG

UKR

kula

mistrz olimpijski, halowy mistrz świata, mistrz Europy

Dmitrij BOGDANOW

RUS

800 m

halowy mistrz Europy

Ivana BRKLJACIC

CRO

młot

2-krotna mistrzyni świata juniorek

Danila BURKENJA

RUS

trójskok

brązowy medalista olimpijski

Věra CECHLOVÁ

CZE

dysk

brązowa medalistka mistrzostw świata

Yunaika CRAWFORD

CUB

młot

brązowa medalistka olimpijska

Wadim DEWIATOWSKI

BLR

młot

wicemistrz świata

Franka DIETZSCH

GER

dysk

2-krotna mistrzyni świata, mistrzyni Europy

Uchenna EMEDOLU

NGR

100 m

zwycięzca Pucharu Świata, 3-krotny mistrz Afryki

Olesja FORSZEWA

RUS

400 m

halowa mistrzyni świata, 2-krotna mistrzyni świata 4x400 m

Jacques FREITAG

RSA

wzwyż

mistrz świata seniorów, juniorów i U-18

Nicoleta GRASU

ROM

dysk

2-krotna medalistka mistrzostw świata

Danijela GRGIC

CRO

400 m

mistrzyni świata juniorek

Ana GUEVARA

MEX

400 m

wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata

Natalia IWANOWA

RUS

400 m pł

mistrzyni Europy 4x400 m

Tomáš JANKŮ

CZE

wzwyż

wicemistrz Europy

Andriej JEPISZYN

RUS

100 m

halowy wicemistrz świata, wicemistrz Europy

Julianna JUSZCZANKA

BLR

400 m

halowa wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w sztafecie

Gerd KANTER

EST

dysk

wicemistrz świata i Europy

Mikuláš KONOPKA

SVK

kula

halowy mistrz Europy

Zoltan KOVAGO

HUN

dysk

wicemistrz olimpijski

Frantz KRUGER

FIN

dysk

brązowy medalista olimpijski

Jurij KRYMARENKO

UKR

wzwyż

mistrz świata

Remi LIMO

KEN

1500 m

mistrz świata juniorów

Paweł ŁYZYN

BLR

kula

halowy wicemistrz Europy

Lee McCONNELL

GBR

400 m

brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie

Manuela MONTEBRUN

FRA

młot

brązowa medalistka mistrzostw świata

Yipsi MORENO

CUB

młot

wicemistrzyni olimpijska 2004, 2-krotna mistrzyni świata

Jarosław RYBAKOW

RUS

wzwyż

halowy mistrz świata, 5-krotny wicemistrz świata

Nils SCHUMANN

GER

800 m

mistrz olimpijski, mistrz Europy

Andrij SKWARUK

UKR

młot

2-krotny wicemistrz świata

Kirył SOSUNOW

RUS

w dal

brązowy medalista mistrzostw świata, mistrz Europy

Aleksander TAMMERT

EST

dysk

brązowy medalista olimpijski

Ivan TICHON

BLR

młot

2-krotny mistrz świata, wicemistrz olimpijski, mistrz Europy

Andriej TERESZYN

RUS

wzwyż

halowy wicemistrz świata

Wiaczesław WORONIN

RUS

wzwyż

mistrz świata, 2-krotny wicemistrz świata

William YIAMPOY

KEN

800 m

brązowy medalista mistrzostw świata

Oksana ZBROŻEK

RUS

800 m

halowa mistrzyni Europy

2009

Virgilijus ALEKNA

LTU

dysk

2-krotny mistrz olimpijski, 2-krotny mistrz świata, mistrz Europy

Julia GOŁUBCZYKOWA

RUS

tyczka

halowa mistrzyni Europy i wicemistrzyni Europy, wicemistrzyni świata juniorek

Nicoleta GRASU

ROM

dysk

wicemistrzyni świata, 2-krotna brązowa medalistka, 2-krotna brązowa medalistka mistrzostw Europy

Zoltan KOVAGO

HUN

dysk

wicemistrz olimpijski, mistrz świata juniorów

Ainars KOVALS

LAT

oszczep

wicemistrz olimpijski

Oleksij Łukaszewicz

UKR

w dal

mistrz Europy, mistrz świata juniorów, złoty medalista halowych mistrzostw Europy

Tatiana POŁNOWA

RUS

tyczka

brązowa medalistka mistrzostw Europy

Linus Thornblad

SWE

wzwyż

halowy wicemistrz Europy, brązowy medalista halowych mistrzostw świata

Ioan VIERU

ROM

400 m

2-krotny brązowy medalista halowych mistrzostw Europy

2010

Dylan ARMSTRONG

CAN

kula

czołowy kulomiot świata

Michael FRATER

JAM

100 m

mistrz olimpijski w biegu rozstawnym 4x100m

Adam NELSON

USA

kula

dwukrotny medalista olimpijski

Natalija POHREBNIAK

UKR

100 m

mistrzyni Europy w biegu rozstawnym 4x100m

2011

Kim COLLINS

SKN

100 m

mistrz świata z 2003

Swietłana FIEOFANOWA

RUS

tyczka

medalistka olimpijska, rekordzistka Europy i świata

Tatiana ŁYSENKO

RUS

młot

mistrzyni Europy z 2006

Jarosław RYBAKOW

RUS

wzwyż

mistrz świata z 2009

Wania STAMBOŁOWA

BUL

400 m ppł

brązowa medalistka HMŚ 2010

2012

Jaroslav BABA

CZE

wzwyż

brązowy medalista olimpijski w Atenach

Steve HOOKER

AUS

tyczka

złoty medalista olimpijski w Pekinie

Nancy LANGAT

KEN

1500 M

złota medalistka olimpijska w Pekinie

Renaud LAVILLENIE

FRA

tyczka

złoty medalista ME w Helsinkach

Alfred YEGO

KEN

800 m

brązowy medalista olimpijski w Pekinie

2013

Dylan ARMSTRONG

CAN

kula

srebrny medalista mistrzostw świata z koreańskiego Taegu (2011)

Betty HEIDLER

GER

młot

rekordzistka świata

Raphael HOLZDEPPE

GER

tyczka

brązowy medalista olimpijski w Londynie

Gerd KANTER

EST

dysk

złoty medalista olimpijski w Pekinie

Yipsi MORENO

CUB

młot

3-krotna mistrzyni świata

Krisztián PARS

HUN

młot

złoty medalista olimpijski w Londynie

David STORL

GER

kula

mistrz świata z 2011 r. z koreańskiego Taegu, srebrny medalista olimpijski z Londynu

Odwiedź profil na Facebook
XNie pokazuj tego powiadomieniaUwaga: Użytkowanie strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji w polityce prywatności.